2016. április 23.

Egyre közelebb :)


Így állunk. :) Következő lépésként a tornácot (?) kellene megcsinálni. Legalább négyféle ötletem van arra, milyen legyen - ez nem könnyíti meg a helyzetet. Viszont nem hagyhatom ki ezt a lépést, mert ha véglegesre összeragasztjuk az "oszlopokat" meg a tetejét, már nem fog odaférni a kezem. Ezt leszámítva viszont már pontosan tudom, hogy a ház többi része milyen lesz kívülről.


Szép hétvégét mindenkinek!
Melli

2016. április 5.

Vééégre! :)

Az összes parketta elkészült! A színe nem biztos, hogy ilyen marad, eredetileg sötétebbet szerettem volna, de azt már nem lehet "visszacsinálni", ezért egyelőre maradtam a gesztenyénél. Ebből később lehet még sötétebbet varázsolni. Remélem, a nehezén már túl vagyunk. :) A férjem szerint nem, mert a tető is nehéz lesz...
Az ablak elé egy kivehető kis padot terveztem; azzal is kell még dolgozni. (A két párna csak illusztráció!) De most - az előző kis szülinapi közjáték után - megint visszatértem a babaházprojekthez. 

Szép hetet mindenkinek,
Melli





2016. április 3.

In vino veritas, Tutorial - Day 3 (Bemutató, 3. nap)

Copyright. Az alkotás szerzői jogi védelem alatt áll. A szerző írásbeli engedélye nélkül tilos kereskedelmi céllal reprodukálni. 

Mára már csak "apróságok" maradtak. Szó szerint. :)

Hobbiboltban lehet kapni pár centis üvegeket. Kenjük be jó sok ragasztóval, és tekerjük be kenderzsineggel. Nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik, nekem csak harmadszorra sikerült szépre megcsinálni. (Ne adjuk fel!)




Készítsünk egy hordót is. Nemrég találtam egy jó kis fényképes útmutatót, ennek alapján készítettem el a sajátomat. WC-papír gurigát használtam, mert az eleve ívelt. Mivel nem volt túl sok időm, a "dongákat" csak szemre vágtam, ahhoz képest egész szabályosak lettek. :)
Ha kész a hordónk, barna festékkel fessük le, majd alulra, felülre, középre ragasszunk még egy piros csíkot. (A csíkot előbb fessük, aztán ragasszuk, jobban járunk!)


Keressünk egy kis kupakot vagy egy tortagyertya virág alakú tartójáról vágjuk le a szirmokat (én ez utóbbit tettem, így ezt is bele tudtam szúrni a habkartonba). Fessük tetszőleges színűre, és tegyünk (ragasszunk!) bele valami zöldet: szárított virágot, művirágot, potpourrit, esetleg papírból vághatunk ki valamit. Én dekormohát használtam, de olyan kevés kell bele, épp csak körömnyi, hogy ha nincs otthon, ennyiért igazán nem érdemes megvenni egy csomaggal.
Ragasszuk a virágunkat a párkányra.


A maradék helyre bármit tehetünk, én nagyon szeretek medálokat használni.


A falra keressünk valamilyen képet az interneten. Én a "címadó" mondást és egy térképet választottam.



Ha van otthon valami szárított virág, a falra is tehetűnk belőle. Én egy őszi ajtódíszből szedtem ki 2 szálat. 


A hordóra tegyünk egy "üres" üveget (vágjuk ki szikével  hordó tetején a kartont, és az égő alját dugjuk el oda), egy darab gyertyát (tortagyertyát használhatunk, az a legegyszerűbb, de gyurmából is megcsinálhatjuk), és ha legközelebb gyöngyalkatrészes boltban járunk, vegyünk egy ilyen kis pohárra emlékeztető dolgot (nincs alja, de ez a képen nem látszik), pár forintba kerül csak. (Esetleg nézzünk körül a medálok között is, hátha találunk még valami használhatót! A vakablakba tehetünk kis hajót vagy valami állatfigurát is, de ha végképp nincs ötletünk, akár a gyertyát is odarakhatjuk.)
Fogpiszkálóból és egy darab drótból készíthetünk dugóhúzót is, de nekem ez sajnos későn jutott eszembe.

Mindent ragasszunk a hordóra, majd a hordót is ragasszuk a helyére.


Ragasszuk a hordó elé a demizsonunkat.


Kész vagyunk! Ugye nem is volt nehéz? :)



Nincs más dolgunk, mint gyönyörködni a művünkben, és megtervezni a következő projektet. :)

Ha kedvet kaptál a minizéshez, megtalálsz minket a Facebookon.

Melli

Kapcsolódó bejegyzések: 
1. nap (Day 1)

2016. április 1.

In vino veritas, Tutorial - Day 2 (Bemutató, 2. nap)

Copyright. Az alkotás szerzői jogi védelem alatt áll. A szerző írásbeli engedélye nélkül tilos kereskedelmi céllal reprodukálni.

Mostanra már megszáradtak a falak. Ne ijedjünk meg, szinte biztos, hogy a struktúrpaszta megreped. Nem gond, mert lepotyogni nem fog, viszont az eredmény "rusztikusabb" lesz. Ha az ismerőseink kérdezik, tegyünk úgy, mintha szándékosan csináltunk volna! :)

Most elkészítjük a padlót.
Én a téglát tojástartóból szoktam csinálni, mert nem teljesen sima, mint a karton. Általában szürke tojástartóban vesszük a tojást, de ha akad vörös, azt mindig elteszem. Így most volt otthon kétféle vörös és egy sárga, ezeket használtam a téglához. (Ha csak szürke tojástartónk van, fessük le. Használjunk többféle árnyalatot.)





A téglát fugázni fogjuk, ezért, hogy majd ne ázzon el a papír, kenjük le valamilyen vízálló, matt lakkal. Amikor én először csináltam, csak ragasztólakk volt kéznél, azzal is teljesen jól működik.


Amíg a lakk megszárad, elkészítjük az üvegeket. 
Ha nincs jobb ötletünk, vegyük elő a kiégett karácsonyfaégőket (piros, zöld, narancssárga, fehér). Természetesen jót is használhatunk, csak akkor írjuk fel a naptárba decemberre, hogy ne felejtsünk el újat venni, különben szenteste nagyon idegesek leszünk.... (A műanyag foglalatra nem lesz szükségünk.) Fessük le aranyszínűre (esetleg ezüstre vagy szimplán sárgára) az égők tetejét. 


Keressünk az interneten boroscímkéket és nyomtassuk ki a megfelelő méretben. Ragasszuk őket az égőkre. (Én ezt és ezt használtam.)


Ha van olyan szerszámunk, amivel le tudjuk vágni az égők alját, megtehetjük. Nekem nincs. De szerintem nem is érdemes vacakolni vele, mert ha a habkarton szélét egy picit megkapargatjuk tűvel, akkor simán bele lehet tuszkolni az égők alját, így nem fognak látszódni. Sőt, így még odaragasztani is könnyebb lesz. :)



Mostanra nagyjából megszáradt a lakk. (Ha nem, akkor várjunk még egy-két órát.) 
Ha szeretnénk a falat összepiszkítani, akkor NAGYON kevés fekete festéket keverjünk bele sok vízbe, és mossuk át vele a falat. Főleg az alját és a sarkokat. (Kevés festékkel kezdjük, és ha nem lesz elég szürke a fal, inkább tegyünk még festéket a vízbe és kenjük át újra, nehogy sok legyen.)


Ezután befejezzük a padlót.
Hobbiboltban mozaiktechnikához kapható fugaport szoktam használni erre a célra. Vízzel kell elkeverni (apránként adagoljuk), elvileg tejföl sűrűségűre. Szerintem könnyebb vele dolgozni, ha sűrűbb. Egyszerűen kenjük rá a téglára (használjunk gumikesztyűt), majd kb. 10 perc után nedves ronggyal alaposan töröljük le a felesleget (főleg a téglákról). Ha úgy érezzük, hogy már kész, töröljük át még egyszer. :) Akkor lesz elég tiszta.



Óvatosan csavarozzuk össze a dobozt.


Jó hír, hogy mára végeztünk. :) Kérjük meg a párunkat, családtagunkat, lakótársunkat vagy szomszédunkat, hogy maszírozza meg fájós vállainkat. :)

Folytatása következik!
Melli

Kapcsolódó bejegyzések: 
Végeredmény (Finished projekt)